29. kapitola

2. září 2017 v 15:47 | Tinka |  Zmijozelská hrdost
Mrtvé tělo dopadlo na zem a já měla dojem, že jsem přestala dýchat společně s tím mužem. On to opravdu udělal, běželo mi hlavou. Daneil ho opravdu zabil.Muže, kterého ani neznal, zabil proto, že mu to někdo řekl. Začala jsem vrtět hlavou a ani jsem si neuvědomila, že se snažím popojít dopředu, dokud mi v tom dotyčný, který mi držel ruce za zády, nezabránil.
Podívala jsem se na Daneila, ale jeho výraz byl nečitelný, pohled upřený na muže, ležícího u jeho nohou. Když se na mně podíval, jeho výraz se nezměnil.
"Výborně," prohlásil spokojeně lord Voldemort a v jeho hlase bylo slyšet úsměv.
"To by byla jedna věc." Otočil se a jeho pohled se zabodnul přímo do mě. "A teď, co uděláme s tebou?"
"Nic."
Nejdřív jsem si myslela, že jsem to řekla já, protože to je přesně to, co se mi honilo hlavou. Ale všechny pohledy se neobrátily na mě, ale na Daneila. Stál za lordem Voldemortem a mířil na něj hůlkou. Volmodert se nevěřícně zasmál. "Opravdu? Opravdu si myslíš, že to, co děláš, je chytré?"
Daneil chvilkově znejistěl, ale pak se v jeho očích objevilo o to větší odhodlání.
Lord Voldemort zavrtěl hlavou. "Opravdu si myslíš, že ty a tvá hůlka stačíte na mě a všechny mé smrtijedy? Každý z nich by tě zvládl zabít během tří sekund."
"Stačí mi jedna na to, abych zabil vás," reagoval na to Daneil s kamennou tváří. Nedokázala jsem říct, jestli blafuje, nebo ne. Opravdu by to pro něj bylo tak snadné? Kdesi v koutku mysli se ale proti panice objevila chladná logika. To, co právě dělal, byla pitomost. Přece to musel sám vidět, že z téhle situace nevedla jediná cesta, jak bychom se odtud dostali živí. Udělal by mnohem líp, kdyby prostě udělal to, co od něj čekali. Ale to on neudělal. Kvůli mně.
"Pusťte ji," štěkl Daneil směrem k osobě, která mě držela. Cítila jsem, jak se dotyčná osoba napjala, jak zvažovala, jestli uposlechnout.
"Tsk tsk…" mlasknul nesouhlasně lord Voldemort. "Jaké zklamání. Vypadá to, že jablko padlo od stromu dál, než by bylo záhodno… Velcí muži mají vždycky za děti slabochy. Jestli je to tím srovnáním, nebo…"
"Pusť ji, nebo tvého pána zabiju," přerušil ho Daneil mrazivě.
Lord Voldemort zavrtěl hlavou, ale osoba, která mě držela, už mě pustila. Zlostně přimhouřil oči. "Přikázal jsem ti to snad?" zasyčel.
"Ale pane…" ozvalo se nejistě za mnou.
"A teď všichni tři kroky vzad," řekl Daneil a smrtijedi pomalu uposlechli.
"Banda zbabělců," zasyčel lord Voldemort znechuceně, jeho pohled se upřel na Daneila a v narudlých očích se mu zatřpytil zájem. Skoro mi připadalo, že se celou tou situací baví. I přes to, že na něj bylo mířeno hůlkou, lord Voldemort oceňoval tu troufalost, že si Daneil něco takového dovolil. Měla jsem dojem, že kdyby opravdu chtěl, dokázal by Daneila přemoct i bez hůlky. Daneil přešel ke mně, hůlku stále namířenou na lorda Voldemorta, a chytil mě za ruku.
Podíval se na mě a poprvé se mu na tváři objevil úsměv. A pak se rozpoutalo peklo.
Jen několik centimetrů kolem mě proletěla kletba. Otočila jsem se a uviděla jsem v zemi kráter velký jako moje noha. V příští chvíli mě Daneil odstrčil stranou. Kdyby to neudělal, moje hlava by ležela opodál. Stačil zablokovat další kletbu, ale zprava přiletěla další, která nás těsně minula… Ne, neminula. Daneilova ruka, ve které držel hůlku, zakolísala.
"Předpokládám, že hůlku s sebou nemáš?" zeptal se Daneil, zatímco odrazil další útok.
"Z - zabavili mi ji…" vykoktala jsem. Za normálních okolností by byla tahle scéna hezká podívaná. Tolik barev jsem neviděla ani na silvestra. Ale momentálně bych byla radši u ohňostroje, než s 50 kletbami, které mě mohly zabít, nebo hůř.
"Běž přede mnou," poručil mi Daneil a postrčil mě směrem k lesu a od smrtijedů. Skočila jsem za nejbližší strom a hned jsem musela skočit pryč, když ho v příští chvíli zasáhla kletba a strom se začal kácet. Nedokázala jsem si pomoct a zaječela jsem.
"Jsi v pořádku?" ujistil se Daneil a já roztřeseně přikývla.
"Viv?" řekl tázavě Daneil a já si uvědomila, že mé přikývnutí neviděl, protože nespoustěl zrak ze smrtijedů.
"Jse - Pozor!" zaječela jsem a odstrčila jsem Daneila stranou. Žaludek mi poskočil a najednou… jsme dopadli na trávu a všechny zvuky utichly.
Zvedla jsem hlavu. "Kde…" začala jsem ochraptěle, ale hlas mi moc nefungoval. Asi jsem ječela víc, než jsem si myslela.
"V bezpečí," odpověděl Daneil. Posadil se. "Bože, Viv…" Než jsem se nadála, svíral mě v drtivém objetí. "Tolik jsem se bál…" zamumlal mi do krku.
Připadalo mi, jako bych se vznášela nad svým tělem, jako by to všechno kolem nebylo skutečné. Daneil mě pustil a vzal mou tvář do dlaní. "Není ti nic?" zeptal se a ta slova se mi ozývala v hlavě. Co že to říkal? Slyšela jsem slova, ale nerozuměla jsem významu.
"Nevím, co bych dělal, kdybys…" A pak mě políbil. V té chvíli mi to připadalo, jako jediná věc, která dávala smysl. Daneil. Daneila jsem znala, Daneil byl můj kamarád, byl bezpečí. Zavřela jsem oči… a pod víčkama mi začaly blikat všechny možné barvy. A ne v dobrém.
Prudce jsem oči otevřela a odtrhla se od Daneila. "Ne, to… Oni… ty jsi ho zabil! Smrtijedi…" nebyla jsem si jistá, co to vlastně blábolím.
Od té chvíle byly moje vzpomínky zmatené. Jako kdybych se nedokázala soustředit na jednu věc. Moje mysl skákala z myšlenky na myšlenku, jedna byla horší než druhá, každá zabarvená jiným odstínem barvy kletby…
Uslyšela jsem Daneila, jak s někým mluví, a zvedla jsem hlavu. Uviděla jsem tam toho muže, který mě jako první odvedl ke smrtijedům a vzal mi mou hůlku. To způsobilo další nával obrazů v mé hlavě. Pevně jsem sevřela víčka, už jsem to nechtěla vidět. Ale jak jsem mohla přestat vidět něco, co bylo pouze v mé hlavě. Zaječela jsem. Nepomohlo to. Proč nic nepomáhá?
Ucítila jsem, jak mě někdo tahá za nohy a začala jsem se bránit. Jako z dálky jsem slyšela, že někdo volá mé jméno a otevřela jsem oči. Viděla jsem je oba před sebou… zalité zeleným světlem. Opravdu tam bylo, nebo jsem už začínala bláznit?
"Obliviate."
---------------------------------
Ani nevím, jak jsem se dostala na večeři. Vlastně si vůbec nepamatuju, že bych se rozhodla tam jít… Hlavou se mi honily všechny ty vzpomínky, celé to černé místo se teď zaplnilo. Nebylo to, jako kdybych pomalu poskládala puzzle… Spíš jako bych tam najednou nalila tekutinu a najednou jsem viděla celý obraz… který nebyl vůbec hezký. Vlastně mi to připomínalo nějaký hororový snímek… v mých myšlenkách dokonce běžel černobíle. Jen tu a tam se objevilo zelené světlo…
Rozhlédla jsem se kolem a zjistila jsem, že sedím u stolu, vedle mě sedí Kath a naproti mně Bella. Daneil nikde… Pohledem jsem zalétla k profesorskému stolu. Avery. Avery byl smrtijed. Byl tam s nimi, musel být. Diana vždycky říkala, že její nejstarší bratr Christian je ambiciozní… Ale pochybovala jsem, že věděla, v čem je Xander zapletený… Nebo snad ano? Bylo možné, že je Diana taky mezi smrtijedy? Poplašeně jsem se rozhlédla kolem sebe. Kolik z lidí kolem mě mohlo tajně skrývat znamení zla? Kolik z nich prošlo stejným iniciačním rituálem jako Daneil? Začala se mi klepat ruka, ve které jsem držela vidličku.
"Viv?" Bella se na mě zamračila. "Jsi v pohodě?"
Přikývla jsem. Avery mi lhal. Daneil mi lhal… Kdo ještě? Kolik známých tváří se tenkrát skrývalo v černém? Zahlédla jsem Daneila, který právě vešel do místnosti. Zatmělo se mi před očima. Nemohla jsem ho vidět, ne teď…
"Dýňový džus, Bell?" ptala se zrovna vedle mě Kath. Napůl poslepu jsem hmátla jejím směrem, popadla jsem nabízený dýňový džus a obrátila jsem ho do sebe, jako by to byla whiskey. K té to tedy mělo opravdu daleko, ale připadalo mi, že chuť byla stejně trochu jiná. Zamrkala jsem a všimla jsem si, že na mě Kath vyděšeně zírá. Zatřepala jsem hlavou a zjistila jsem, že má panika ustoupila. Dobrý pití… "Co je?"
Kath zavrtěla hlavou. "Ehm… Nic…"
Vypadala, jako že přemýšlí, že něco řekne, ale pak si to rozmyslela.
Koutkem oka jsem viděla, že se Avery zvedl od profesorského stolu. Zvedla jsem se od stolu a zamířila jsem k němu. Cestou jsem minula Daneila. "Ahoj Daneile," prohodila jsem, aniž bych se u něj zastavila. Zarazil se a měla jsem dojem, že na mě zůstal zírat, ale nevěnovala jsem mu pozornost. Veškerou jsem soustředila na Averyho, který právě opouštěl Velkou síň.
"Avery!" zavolala jsem, když jsem byla pryč z Velké síně. Vysoký strop můj hlas ještě zesílil. Avery se otočil a rozhlédl se kolem. "Zbláznila ses, hulákat tady na mě jako na trhu?" zasyčel.
"Ale já s tebou potřebuju mluvit," prohlásila jsem, jako by to všechno vysvětlovalo.
Zamračil se. "Co je s tebou?"
Pokrčila jsem rameny. "Nic, co by bylo? Chci s tebou mluvit. Hned."
"Dobře, ale ne tady," řekl a zamířil k sobě do kabinetu.
"Proč jsi mi to neřek?" zeptala jsem se hned, jak se za námi zavřely dveře.
Nechápavě potřásl hlavou. "Prosím?"
"Proč jsi mi neřekl, že se známe."
"Myslel jsem, že to není žádným tajemstvím. Spali jsme spolu. Pokud tedy myslíš "poznat se" jako v biblickém smyslu slova…" na rtech mu zahrál úsměv a já si založila ruce na prsou.
"To teda opravdu nemyslím. Proč jsi mi neřekl, že jsme se potkali ještě před začátkem školního roku. A proč jsi mi neřekl o tomhle."
Chytila jsem ho za ruku a vyhrnula mu rukáv. Zachytila jsem ho nepřipraveného, takže neměl šanci znamení zla na paži nijak zakrýt. Chvíli na mě ohromeně zíral, než mu to došlo. Znechuceně potřásl hlavou. "Grindelwald."
"Ano, Daneil přišel na to, jak zvrátit to vaše kouzlo. A to jsem s ním ani nespala, no představ si to," ušklíbla jsem se sarkasticky a Avery sebou trochu trhnul. "Ale proč ti to vůbec říkám, ty jsi ten, kdo by měl mluvit, takže… Mluv," řekla jsem tvrdě.
"Vážně jsi v pořádku? Připadáš mi taková nějak…"
"Avery…" zavrčela jsem.
Rozhodil rukama. "Fajn. Co ti na to mám říct. Neměla ses to nikdy dozvědět, kruci neměla sis to ani pamatovat. Předpokládám, že důvodem, proč Grindelwald to kouzlo zapomnění zbabral bylo, protože vlastně nechtěl, abys na to zapomněla. Že by sobecký důvody? Třeba nechtěl, abys zapomněla, jaký je přeborník v líbání…" zabručel sarkasticky. "Každý idiot ví, že kouzlo musí člověk myslet vážně, aby se povedlo. Pche. Amatér," Avery zakroutil hlavou.
"Předpokládám, že ty bys to provedl dokonale," odtušila jsem suše.
"Ó ano," Avery potřásl hlavou. "Věř mi, udělal bych cokoliv, abys přestala kvílet.
Měla jsem dojem, že by mi to, co řekl, mělo ublížit, nebo alespoň vadit. Ale odmávla jsem to a pragmaticky se přes to přenesla. Přece jen to byla realita... Zarazila jsem se a poprvé od chvíle, co jsem se napila dýňové šťávy, jsem pocítila paniku. Tedy ne tak úplně, bylo to jen takové lehké, spíš jako závan větru, nebo jako když se pohne vodní hladina, ale jinak zůstane klidná. Co to se mnou je?
A pak mi to došlo. Kathina dýňová šťáva. Kterou nabízela Belle. Kath mě ignorovala a zbytek lektvaru nevyhodila. Opravdu mi něco bylo, byla jsem pod vlivem. Pod vlivem Doušku čisté reality.
Možná jsem měla být v šoku. Nebo zděšená. Ale připadalo mi to takové.... normální? To asi nebyl správný výraz. Jako bych zaujala takové to zenové myšlení - to je realita, tak se s ní vypořádej. Nebrala jsem v potaz, jaká přesně ta realita je, jen že prostě... je.
Avery si povzdychl a zavrtěl havou. "Hele, Carrowová... Takhle jsem to..."
Mávla jsem rukou. "Hele nemusíš si něco vymýšlet jen proto, abys neranil mé city. Vážně," dodala jsem, když se na mě skepticky podíval. "Tak já jsem probrala co jsem chtěla a půjdu."
Avery se na mě ohromeně podíval. "Jen tak?"
Zastavila jsem se ve dveřích. "Cos ještě čekal, pusu na rozloučenou?"
"Myslel jsem, žes chtěla probrat..." zarazil se a gestikuloval ke svému předloktí.
Zamračila jsem se. Měla bych to nahlásit. Logicky jsem věděla, že bych měla. Ale tak nějak... mi to bylo jedno. Tak je Avery smrtijed. Lidi občas bývají smrtijedi. Je to jejich volba a co bych jim do toho kecala... "Ne, to je dobrý," pokrčila jsem rameny a zabouchla za sebou dveře.
_____________________________
Můj další den proběhl velmi... realisticky. Připadalo mi, jako bych ztratila schopnost být překvapená. Nic mě nešokovalo, nic mě neděsilo, se vším jsem se dokázala vypořádat. Velmi prakticky, jak poznamenala Belle kousavě, když jsem použila její učebnici k zabití pavouka. Upřímně nevím, na co si stěžovala, protože předtím poskakovala na gauči a ječela "zab ho, zab ho, zab ho!" tak hlasitě, že ji nejspíš slyšeli až v Prasinkách.
"Viv... jsi v pořádku?" zeptala se Kath opatrně, zatímco jsem pergamenem seškrabávala zbytky pavouka z učebnice lektvarů.
"Jasně, proč se ptáš?"
Kath pokrčila rameny. "Ale jen tak...."
"Aha, jen tak..." pokývala jsem vážně hlavou. "A nebude to spíš proto, že víš, že já vím, žes ten zbytek lektvaru pro Belle nevyhodila?"
"To by taky mohl být důvod..." zamumlala Kath s očima upřenými na zbytky pavouka, které byly na pergamenu. Trochu se odsunula, jako kdyby se bála, že ji taky rozmáčknu. Jo, já a učebnice lektvarů... Měla bych na ni mít zbrojní průkaz.
"Neboj, nezabiju tě," prohlásila jsem s hranou nonšalancí. Popravdě... nevím, co bych dělala, kdybych nevypila ten lektvar. Pravěpodobně bych byla u Svatého Munga ve svěrací kazajce, nebo něco podobného.
Kath se na mě nedůvěřivě podívala. "Neříkáš to jen kvůli tomu lektvaru?"
"Máš nějaké námitky?"
"Ne!" řekla rychle Kath.
"No prosím," usmála jsem se spokojeně.
_________________________________
Začalo to celkem nenápadně. Jako by se mi nějaký neurčitý špatný pocit snažil prodrat z podvědomí. Mávla jsem rukou a vrátila jsem se k debatě s Leem, proč jsou černé kočky praktičtější než bílé. Mimochodem, šlo o debatu, o které Belle prohlásila, že musí odejít, dokud ještě udrží oči otevřené, protože nudnější debatu nikdy neslyšela.
Můj nejasný pocit ale nezmizel, spíše přešel do mírného mrazení. Žaludek se mi začal stahovat a já začala ztěžka dýchat. Leo se na mě znepokojeně podíval. "Je ti dobře?"
Roztržitě jsem kývla a on pokračoval: "Jak jsem teda už řekl, bílé kočky..."
"Ne, moment, není mi dobře!" vyrazila jsem ze sebe, než jsem se o překot rozběhla k záchodům. Zapadla jsem do první kabinky a v příští chvíli už můj oběd putoval ven. Asi slyšel, že má být dneska slunečno a chtěl se o tom sám přesvědčit.
Pevně jsem sevřela záchodovou mísu, ale ani to nezabránilo nekontrolovanému chvění celého mého těla, při kterém mi cvakaly zuby. Připadalo mi, že na mě všechno padá, zmocnila se mě panika. Daneil někoho zabil. Avery je smrtijed.
Začalo mi docházet, že účinky lektvaru pominuly. A tohle byl výsledek. Potřebovala jsem další dávku.
Roztřeseně jsem se zvedla a šla k umyvadlu, kde jsem si opláchla obličej a vypláchla pusu. Pak jsem zamířila do ložnice.
_______________________________
"Sakra, kde to jenom může být?" Po čtvrt hodině "polohledání" kdy jsem Kathiny věci jenom nenápadně přesouvala, aby nic nepoznala, jsem se vzdala opatrnosti a její věci se teď válely rozházené po celé místnosti.
"Kdybych byla svoje nejlepší kamarádka a schovala bych ilegální lektvar, který jsem tajně dávala jiné kamarádce.... kam bych ho dala?" mumlala jsem si. Možná Kath ten lektvar vyhodila. Nebo to, co jsem vypila já byla poslední dávka.... Ne, musí to tady někde být. Prostě musí. Hlavou mi blesklo, jestli tohle možná není začátek šílenství, ale na tu myšlenku jsem se nedokázala soustředit, stejně jako na žádnou jinou. Až najdu ten lektvar, budu v pohodě, říkala jsem si. Budu se moct soustředit a budu v pohodě.

Zrovna jsem vyhazovala Kathiny ponožky jednu po druhé ze šuplíku, když mi přišlo, že jedna je na ponožku až moc těžká. Připadalo mi, jako bych objevila svatý grál, když jsem z ponožky vyklepala lahvičku, která měla na štítku napsáno REALITA. Ještě že si Kath všechno puntíčkářsky označuje.... jinak bych musela vyzkoušet všechno, co jsem u ní našla... a že bych toho byla schopná. Odzátkovala jsem lahvičku a nasála tu uklidňující vůni. A právě v tu chvíli jsem uslyšela přibližující se kroky a hlasy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mary Mary | 2. září 2017 v 16:29 | Reagovat

Nadhera, konecne jsem se dockala :) ale jako... problem vezi v tom, ze uz chci zase dalsi :D Viv mela stesti, ze zrovna vypila ten lektvar... ale nerikej, ze z ni ted bude zavislacka.... :D chudak holka, ma to tezky. No jak jinak, jsem fakt zvedava co bude dal :P a jak to vubec cele dopadne :)

2 Sof Sof | 5. září 2017 v 19:21 | Reagovat

Omg tak jako úplně ze všeho jsem STRAŠNĚ MOC RÁDA ŽE TATO POVÍDKA POKRAČUJE A ŽE JEŠTĚ PÍŠEŠ!!
A teď k povídce :)
Moc se mi to líbííí :D
Zajímalo by mně kdo tam jako jde... Ale doufám že to bude někdo kdo jí ten lektvar vy mluví, aby pak nebyla závislá :D
Prosím vydej další co nejdřív! 😍

3 Eleanore Samanthe Lune Eleanore Samanthe Lune | Web | 6. září 2017 v 23:11 | Reagovat

Krása

4 Elyka Elyka | 4. února 2018 v 23:05 | Reagovat

Moc pěkná kapitola! Doufam, ze povídku dokončíš❤️❤️❤️

5 Justinhef Justinhef | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 13:39 | Reagovat

good site

6 Williamvug Williamvug | E-mail | 8. dubna 2018 v 20:52 | Reagovat

<a href= ed drugs online</a> - hard erection pills in pakistan, sildegra sandoz

7 nfkSexia nfkSexia | E-mail | Web | 7. června 2018 v 18:47 | Reagovat

cheap viagra online <a href=" viagra</a> viagra patent expiration date <a href= viagra</a>

8 lllSexia lllSexia | E-mail | Web | 14. června 2018 v 23:57 | Reagovat

women viagra <a href=" order viagra online</a> low price viagra <a href= cheap viagra</a>

9 Елена Кныш Елена Кныш | E-mail | Web | 15. června 2018 v 4:43 | Reagovat

Благодарю! Интересно написано !

10 rimrewhaph rimrewhaph | E-mail | Web | 17. června 2018 v 18:09 | Reagovat

Мы предлагаем каркасные бассейны по доступной стоимости и от проверенного производителя - реализуется действительно качественная продукция, на которую предоставляется фирменная гарантия. При необходимости, мы готовы обменять товар, который не подошел Вам по цвету или размеру. У нас Вы можете приобрести качественные изделия как оптом, так и в розницу.

Ассортимент товаров представлен на нашем официальном сайте, а также Вы можете посетить наш магазин в Москве, чтобы более детально ознакомиться с перечнем продукции.

Ещё не приняли окончательно решение, и думаете, стоит ли <a href= каркасный бассейн в магазине</a>? Наши товары имеют множество преимуществ:

1.    Качественное покрытие внутренних стенок, их толщина и надёжность. Ухаживать за таким резервуаром достаточно просто, ведь поверхность можно легко очистить от любых загрязнений.
2.    Долговечное и эффективное оборудование для фильтрации воды. Большинство изделий, которые Вы найдёте в нашем каталоге, продаются в комплекте с фильтрами-насосами.
3.    Долговечная и надежная конструкция бассейнов. Бассейн достаточно быстро и легко монтируется, а также отличается высокой прочностью и устойчивостью. Отдельные комплектующие бассейна имеют специальную пленку, которая защищает поверхность изделия от воздействия воды.
4.    Простота сборки и установки. Некоторые изделия, представленные в нашем магазине, даже не требуют специальной подготовки места под бассейн. Около часа может понадобиться на то, чтобы собрать каркас бассейна. При необходимости, специалисты нашей компании готовы выехать по Вашему адресу, для профессионального монтажа изделия.
5.    По окончании летнего периода Вам не придется демонтировать конструкцию. Каркасные бассейны достаточно просто и быстро демонтируются, к примеру, для перемещения в другое место Вашего участка - более солнечное либо, наоборот, тенистое.

Мы предлагаем приобрести круглые, овальные или квадратные бассейны - выбирайте любую понравившуюся модель. Большой ассортимент бассейнов и комплектующих позволяет выбрать наиболее подходящий вариант для установки на Ваш участок. Если у Вас немного места для размещения бассейна, то мы рекомендуем обратить внимание на прямоугольную конструкцию, которую с лёгкостью можно разместить, к примеру, между забором и стеной дома. У нас Вы найдете компактные модели, а также бассейны большого объема, которые идеально подойдут для большой семьи.

Не знаете, какую же модель каркасного бассейна выбрать? Звоните по телефону нашей справочной службы, и мы развеем все сомнения, а также поможем подобрать необходимый объём и размер изделия!

11 cacarCig cacarCig | E-mail | Web | 28. června 2018 v 12:45 | Reagovat

Если Вам требуется качественная и не дорогая система отопления дома, то предлагаем посетить ресурс Только здесь Вы найдёте поистине качественные системы отопления и водоснабжения по доступным ценам в Москве. На Ваш выбор представлен следующий вид товара: коллектор и гидрострелки, системы отопления и водоснабжения, гибкая подводка для воды, фитинги резьбовые, шаровые краны, трубы и многое другое. Ждем Вас ежедневно в нашем магазине в г. Москва, Нагорный проезд д 7, м. Верхние Котлы!

12 dibaranync dibaranync | E-mail | Web | 6. července 2018 v 14:15 | Reagovat

Являетесь фанатом Counter Strike и желаете приобрести аксессуары из любимой игры? Специально для Вас есть интернет магазин на котором можно купить деревянные пистолеты и ножи, кружки, аксессуары и многое другое. Все товары безопасны даже для детей, поэтому это будет лучшим подарком для любителей этой серии игр. Порадуйте своих близких или ребенка качественными изделиями из нашего магазина по доступной цене.

13 narinFab narinFab | E-mail | Web | 11. července 2018 v 15:18 | Reagovat

Хотите начать зарабатывать как профессиональный трейдер и быть успешным в своих начинаниях, то советуем посетить ресурс . Только здесь Вы всегда будете в курсе всех последних новостей из фондового рынка. Подробная статистика всех валют (включая криптовалюту), правильные инвестиции своих денежных средств, обзоры рынков валют, подробная аналитика и многое другое, что может понадобиться для достижения своей цели. Анализируй и инвестируй правильно вместе с sharespro!

14 BrentFlafe BrentFlafe | E-mail | Web | 11. července 2018 v 21:35 | Reagovat

достохвальный вебсайт

15 setunSnapy setunSnapy | E-mail | Web | 12. července 2018 v 1:42 | Reagovat

Если Вы в поиске качественных автозапчастей для своего автомобиля, то предлагаем посетить интернет-магазин , где Вы с легкостью найдёте абсолютно любую запчасть. Весь предлагаемый товар исключительно оригинал, и имеет гарантии от производителей. Посетив данный ресурс, Вы будете удивлены количеству предлагаемого товара, каждый найдёт автозапчасть для своего железного коня. Мы работаем круглосуточно и отправляем товар в любую точку России.

16 jmnincig jmnincig | E-mail | Web | 16. července 2018 v 13:40 | Reagovat

viagra coupons <a href=" viagra online"> viagra online</a> viagra online without prescription <a href= viagra</a>

17 ranenFub ranenFub | E-mail | Web | 16. července 2018 v 20:45 | Reagovat

Надоело что Ваши любимые сайты постоянно блокируют и у Вас пропадает к ним доступ? Обратитесь к ресурсу - на сегодня это самый огромный сервис VPN для доступа в сеть по защищенным каналам, теперь никто не будет знать чем Вы занимаетесь, ведь анонимность гарантируется. Выбирая услуги данного сервиса, Вы получаете большие возможности: скоростной доступ в интернет, безлимитный трафик, шифрование данных, техническая поддержка, 3 протокола подключения и многое другое.

18 kmuincig kmuincig | E-mail | Web | 24. července 2018 v 5:38 | Reagovat

female viagra pill <a href=" generic</a> free viagra without prescription <a href= online viagra buy</a>

19 Franknip Franknip | E-mail | Web | 31. července 2018 v 20:16 | Reagovat

<a href= shop</a> - valid cc shop, buy cc

20 sicmewep sicmewep | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 23:23 | Reagovat

Информационный портал с полезными статьями предлагает всем желающим обзор тем по заработку в сети. Здесь Вы найдёте огромную базу знаний, как стать успешным в интернете и зарабатывать деньги не выходя из дому. Специально для Вас вся информация собрана в разделах бизнес, туризм, форекс, бинарные опционы, что в свою очередь упрощает его поиск. Все статьи интуитивно понятны, поэтому даже начинающий пользователь с легкостью разберется в представленной информации. Начни зарабатывать уже сегодня, ведь наш сайт поможет тебе сделать успешный бизнес!

21 dicisJaill dicisJaill | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 10:07 | Reagovat

Ищите качественные и оригинальные автомобильные запчасти? Советуем обратить внимание на интернет-магазин где каждый сможет подобрать для своего авто нужные запчасти по доступной цене. Наши склады имеются в большинстве городов РФ, поэтому заказанные товары прибудут максимально быстро и надежно. Посетив данный сайт, Вы можете убедиться в огромном ассортименте товара, но и это ещё не все, если вы не смогли найти деталь, то наши менеджеры помогут Вам приобрести индивидуальные запчасти. Постоянные скидки и акции в нашем магазине доступны и новичкам и уже постоянным клиентам. Мы работаем круглосуточно, поэтому заказать изделие можно в любое время. Выбирайте только оригинальные запчасти для любой марки вместе с нашей компанией, и Вы останетесь довольны выбором!

22 doborvoilk doborvoilk | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 6:10 | Reagovat

Если Вы являетесь директором компании или любой другой высокопоставленной должности, то вам необходима услуга аренда автомобиля с шофером. Компания “iChauffeur” предлагает взять в аренду роскошные автомобили с шоферами по выгодным ценам в Минске. Для вас только качественный и надежный автопарк  элитных автомобилей марок Mercedes, Bentley, Rolls-Royse, Range Rover и т.п. Наши водители имеют огромный стаж вождения и профессионализм, что безусловно окажется плюсом для Вас. Для тех, кто желает провести свадьбу, наши специалисты оборудуют автомобиль специально для этих нужд. Обращайтесь в любое время по телефону указанный на сайте

23 diviltug diviltug | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 22:29 | Reagovat

Сервис обмена «obmenneg.com» является одним из надежнейших для пользователей интернет-обменников электронной валюты, кроме того, он предлагает высокие курсы конвертации. На сайте каждый желающий сможет воспользоваться двухсторонних обменом электронной валюты в режиме онлайн, также доступен ввод и вывод, продажи покупка электронных знаков не только в России, но и в странах СНГ. Все операции проходят быстро, можете обменять валюту Вебмани, а также переводить средства на банковские счета. Сервис работает круглосуточно, гарантируется абсолютная безопасность.

24 huzenrar huzenrar | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 18:42 | Reagovat

Интернет сайт – специализированный ресурс, созданный специально для любителей смотреть порно ролики и фильмы в режиме онлайн. На сайте собрано огромное количество видеоконтента, вы сможете наслаждаться просмотром и все это абсолютно бесплатно, не нужно регистрироваться, платить или отправлять СМС. Для большего удобства все видео разделено по категориям, что облегчает выбор просмотра. Удобная навигация по сайту и интуитивно понятный интерфейс делают пользование сервисом еще удобней. Администрация ресурса постоянно обновляет контент, добавляя новые видео.

25 ernonVen ernonVen | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 23:39 | Reagovat

«Советник» - успешно развивающееся юридическое агентство, специализирующаяся на регистрации компаний, предприятий, фирм, занимается продажей готовых фирм, осуществляет бухгалтерское сопровождение, лицензии, арбитражные споры и другие юридические аспекты. С полным перечнем предоставляемых услуг можете ознакомиться на сайте компании Штат агентства состоит из опытных юристов, способных решить любую поставленную задачу. Начиная сотрудничество, можете быть уверены в приумножении своих возможностей и получении надежного сотрудника, который защитит ваши деловые и личные интересы.

26 peperknive peperknive | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 13:21 | Reagovat

Домострой-МСК – специализированная бригада с опытным прорабом, специализирующаяся на строительстве частных домов под ключ. На сайте можете заказать полный комплекс строительных услуг, начиная от обустройства фундамента, заканчивая отделочными работами. Кроме того, компания специализируется на проектировании частных домов и коттеджей, а также занимается благоустройством территории. В процессе строительства используются современные технологии, и гарантируется качество результата.

27 losetUndek losetUndek | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 23:22 | Reagovat

Ресурс animeshop-akki.ru – уникальный и передовой в России интернет-магазин, специализирующийся на продаже аниме-товаров и аксессуаров. На сайте имеется специализированный агрегатор, посредством которого каждый сможет создать свой уникальный дизайн и заказать его печать на футболке, кружке, значке и т.д. Более того, в ассортименте магазина представлены тысячи различных аниме-товаров. Тут каждый найдет для себя оптимальный вариант. Предлагаются выгодные цены на всю продукцию, различные варианты оплаты и доставка по всей России.

28 seserrox seserrox | E-mail | Web | 2. září 2018 v 5:03 | Reagovat

Компания специализируется на оптовых поставках аксессуаров для фитнеса. В каталоге представлен широкий ассортимент продукции от ведущих мировых производителей. Все реализуемые спортивные товары отличаются качеством, надежностью и выгодной ценой. Компания сотрудничает исключительно с юридическими лицами и ИП, также имеется магазин для розничной торговли. Действует гибкая система скидок, которая зависит от объема закупок. Предусмотрена бесплатная доставка товара по Москве транспортными компаниями.

29 cehydapase cehydapase | E-mail | Web | 12. září 2018 v 10:54 | Reagovat

Сотрудничая с компанией “ATTLAB.RU” – это гарантия что Вы получите качественную продукцию по доступной цене и оперативной доставкой. За печатью на данный момент обращаются как не большие компании, так и огромные корпорации с многотысячными заказами на протяжении нескольких лет. Компания имея огромный опыт, зарекомендовала себя как надежное предприятие, которое выполняет все заказы качественно и точно в срок. Кроме того, мы всегда расширяемся и с каждым разом предоставляем все более широкий спектр услуг: копирование, печать, изготовление листовок, фотоуслуги и многое другое. Более подробно можно изучить на сайте , а также при возникновении вопросов, наши консультанты всегда рады помочь в любое время.

30 nadanwok nadanwok | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:37 | Reagovat

Требуются опытные мастера по выполнению высотных работ любой сложности? В этом Вам поможет компания “АльпКонВент”, которая имеет в своём штате профессиональных промышленных альпинистов для работы на любой высоте. Они проводят монтаж систем кондиционирования и вентиляции, мытье окон, покраска фасада и многое другое, весь перечень услуг Вы найдёте на сайте Опыт компании более 10 лет, поэтому аттестованные специалисты прибудут к Вам в любое время и проведут работы максимально быстро. Быстрое реагирование и доступные цены не оставят никого равнодушным, по всем вопросам обращайтесь по тел: +7(499)343-90-42

31 raborzet raborzet | E-mail | Web | 19. září 2018 v 15:41 | Reagovat

Компания предлагает вам приобрести стильную, модную и качественную одежду от проверенных, надежных поставщиков. На сайте только роскошная одежда, которая достойна вашего внимания. Эксклюзивный фасон, утонченный крой, привлекательные детали – все это предлагает данная фирма и только на выгодных условиях. Устоять перед образами так сложно! Легкие и воздушные ткани, декоративные элементы, которые акцентируют внимание на безупречном вкусе – выбирайте то, что вам так нравится!

32 naterOblix naterOblix | E-mail | Web | 19. září 2018 v 18:18 | Reagovat

Ознакомиться с политическими новостями, быть в курсе нововведений позволит сайт на котором представлена наиболее полезная, качественная информация, которая касается всех. Если вы желаете быть в курсе последних новостей, то обязательно заходите сюда. Здесь сконцентрирована самая свежая и злободневная информация. Делитесь ее со своими друзьями. Чтобы почитать новости, не обязательно регистрироваться на сайте – это значительно упрощает пребывание на нем. Это ваш проводник в мир политики.

33 rucarsit rucarsit | E-mail | Web | 20. září 2018 v 1:49 | Reagovat

Компания в большом ассортименте реализует фитинги из различных материалов. Вся продукция отвечает даже самым высоким требованиям. Она качественная, надежная и выполнена из практичных материалов. На весь товар предлагаются гарантии. Заказывайте фитинги в компании, которая находится на рынке долгое время. Изделия прошли все необходимые тестирования, которые и подтвердили свою пригодность. На сайте вы получаете возможность ознакомиться с образцами, после чего сделать заказ. Оцените доступность, высокий сервис и оперативную доставку.

34 calidsok calidsok | E-mail | Web | 20. září 2018 v 11:37 | Reagovat

На сайте вы получаете возможность заказать живых, роскошных бабочек, которые станут пленительным презентом для каждого. Желаете удивить девушку, молодоженов и просто юбиляров, тогда обязательно приобретайте удивительных, ярких бабочек, которые понравятся всем. Компания также оказывает такую услугу, как фейерверк из бабочек. Так получится придать масштаба и торжественности любому празднику. Если и вы желаете заказать бабочек, то заходите на сайт, который реализует бабочек в большом ассортименте и на выгодных условиях. Удивите себя или именинника таким широким жестом.

35 lanipFLOCK lanipFLOCK | E-mail | Web | 23. září 2018 v 19:22 | Reagovat

Необходимо приобрести удостоверение по конкретной специальности? В этом случае вам точно поможет сайт который выдает «корочки» гос. образца. Если вам пообещали высокооплачиваемую работу с оптимальными условиями заработка, то обязательно заполните заявку на сайте, чтобы получить документы как можно быстрей. Так у вас появится уникальная возможность построить карьеру на собственных знаниях. Не медлите, ведь ваше будущее только в ваших руках, осталось лишь получить диплом, подтверждающий ваши отменные знания. Уже вскоре он будет у вас на руках.

36 ficosopink ficosopink | E-mail | Web | 24. září 2018 v 12:22 | Reagovat

Новые документы могут потребоваться в любой ситуации. Но с этим нельзя медлить, ведь именно от этого зависит ваше будущее, материальное благополучие, возможность повышения. Подарите себе возможность стать обладателем востребованной профессии. Чтобы забыть о коснувшихся вас неприятностях, необходимо приобрести «корочки» с печатью. Фирма гарантирует конфиденциальность, ответственное выполнение всех обязательств. Информация о заказчике не будет разглашаться, подтверждается высокое качество документа – это поможет пройти все проверки. Доставка дипломов происходит бесплатно. Просто зайдите на сайт и сделайте заказ.

37 ricadrop ricadrop | E-mail | Web | 25. září 2018 v 5:10 | Reagovat

Хотите приобрести качественный диплом об обучении или сертификат? В данном случае необходимо обратиться за помощью в проверенную фирму, которая изготавливает дипломы на самых выгодных условиях. На сайте вы сможете рассмотреть все условия покупки. Не отказывайте себе в возможности получить хорошую работу с отменным заработком и условиями труда. Фирма занимается доставкой только подлинных сертификатов, дипломов, поэтому вы точно можете быть уверены, что они пройдут все проверки.

38 melosphiny melosphiny | E-mail | Web | 25. září 2018 v 9:22 | Reagovat

Если вы желаете разнообразить досуг, провести время с пользой для души, то обязательно заходите на сайт на котором находится самая интересная, популярная и модная музыка современности. Если и вы желаете слышать ее всегда, то при помощи ресурса это стало доступно. Здесь не нужно регистрироваться, оплачивать посещение. Просто наслаждайтесь треками. Сайт периодически пополняется новинками, поэтому получаете возможность слушать музыку всегда и везде: на планшете, ПК, на смартфоне – все зависит лишь от предпочтений.

39 fansuTralk fansuTralk | E-mail | Web | 26. září 2018 v 12:40 | Reagovat

На сайте есть возможность ознакомиться с фильмами, которые стали популярными. Здесь также представлены и новинки, те фильмы, которые вышли 5 лет назад. Но самое главное, что просматривать их вы сможете в отличном качестве, бесплатно. Вам точно понравится четкость картинки. Для просмотра вам не нужно проходить многоступенчатую регистрацию, а нужно лишь активизировать плеер. Коллекция фильмов и сериалов постоянно пополняется интересными и оригинальными новинками, которые вам точно понравятся. Пригласите друзей, чтобы разделить удовольствие от просмотра.

40 waitiRof waitiRof | E-mail | Web | 27. září 2018 v 0:49 | Reagovat

Получите уникальную возможность получить куш. А для этого необходимо лишь начать играть в онлайн-казино, которое предлагает для вас наиболее оптимальные условия для игры. Сайт дарит бонусы, которые вы можете потратить в любой момент. Именно на этом сайте все получают возможность сорвать отличный куш. Если вы давно не были в отпуске, хотите получать каждый день солидные выплаты, питаться в модных ресторанах, то обязательно начинайте играть в этом казино, которое откроет для вас новые грани.

41 resanShamn resanShamn | E-mail | Web | 6. října 2018 v 4:20 | Reagovat

Компания «5kuhni» занимается продажей фурнитуры и аксессуаров для кухни, которая отвечает качеством от производителя. На сайте Вы можете приобрести такие товары для кухни: рейлинги, барные стойки, корзины, светильники, мойки и др. Основными преимуществами компании являются: выгодная цена, многолетний опыт работы с разными фирмами, собственный сервисный центр по обслуживанию и гарантия на все работы. Интернет-магазин никакой предоплаты за товар не берет.

42 waidijex waidijex | E-mail | Web | 6. října 2018 v 10:25 | Reagovat

Центр юристов в г. Красногорске – это компания, которая имеет репутацию надежного партнера на рынке юридических услуг. Опытные юристы и адвокаты детально проконсультируют Вас, проанализируют возможные риски и расскажут, как поступить в любой сложной жизненной ситуации. На сайте можно ознакомиться с широким спектром юридических услуг. Компания работает на результат, не боится сложных задач и помогает доверителям быть на шаг впереди!

43 goladMum goladMum | E-mail | Web | 9. října 2018 v 17:52 | Reagovat

Желаете воспользоваться услугами хакеров, решили взломать систему или отследить местоположение кого-либо? Сделать это возможно на сайте который располагает самой актуальной информацией. Здесь вы без труда сможете связаться со специалистом данной области и объяснить задачу. Здесь работают все те, кто справится с заданием, независимо от сложности. Есть возможность просто пообщаться с единомышленниками, обсудить интересные новости и поделиться опытом. Ознакомиться со всеми услугами можно на этом ресурсе.

44 samirUndib samirUndib | E-mail | Web | 10. října 2018 v 23:59 | Reagovat

Как приятно после трудового дня расслабиться за просмотром любимого фильма. Но где же отыскать горячие премьеры, увлекательные сюжеты? Сделать это очень просто – заходите на сайт , который предлагает самые разные жанры и в большом количестве. Специальный фильтр поможет вам сориентироваться в выборе. Просматривать фильмы вы сможете в отличном качестве и абсолютно бесплатно. Необходимо лишь найти понравившийся фильм и включить плеер. Наслаждайтесь новинками, которые точно привлеку ваше внимание.

45 dehofphige dehofphige | E-mail | Web | 11. října 2018 v 3:11 | Reagovat

Вы находитесь в поисках презента для подруги, сестры или мамы? Нет лучше подарка, чем стильная, качественная бижутерия от популярных производителей. Поэтому заходите на сайт , который в большом ассортименте реализует самую роскошную и изысканную бижутерию, которая пленяет воображение, заставляет сердце трепетать. Она выполнена только из качественных материалов с длительным эксплуатационным сроком. Побалуйте себя оригинальным и стильным украшением, которое идеально подходит для любого торжества и под каждый образ.

46 Pay Day Loan Pay Day Loan | E-mail | Web | Čtvrtek v 16:58 | Reagovat

bad credit loans guaranteed approval <a href=" day personal loans</a> bad credit loans guaranteed approval <a href= loans guaranteed approval</a>

47 ShaylaTcfnv ShaylaTcfnv | E-mail | Čtvrtek v 17:47 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama