8. kapitola

5. července 2012 v 19:11 | Tinka |  Chytrost orla & lstivost hada
Tak zveřejním kapitolu než mi zase kvůli bouřce vypadne net :-D Věnováno Dee, Catrině, Yuuky, Lie, Ami a zdenince. Rico mi dluží dlouhý koment k minulé kapitole ;)
Jinak Nathalia se mi líbí čím dál víc, psaní "plesové" kapitoly by mohlo být zajímavý. Stejně jako výsledek, protože pár lidí se dá dohromady a pár se jich třeba rozejde :-D


"Tak nám o ní něco řekni, Tome!" strčil do kamaráda Lex Seděli u stolu ve velké síni a snídali. Tom by býval raději poslouchal jak se Lex s Dylanem hašteří nad ranními novinami, ale dnes měl očividně smůlu…
"Jo, nesmíš být takový tajnůstkář," přidal se Dylan. "Chodíš s ní snad už dva týdny…"
"Nechodím s ní," skočil mu do řeči Tom. Lex obrátil oči v sloup. "Dobrá, takže vídáš se s ní už dva týdny… I když já bych řekl že z tvé strany je to čistě monogamní vztah. Co se týče jí, dalo by se o tom pochybovat…"
"Sklapni," zavrčel Tom. "Přestaňte se míchat do mých věcí."
"Kluci, opravdu by jste ho měli nechat…" vmísil se do hovoru Xavier. Tom se na něj překvapeně podíval a Xavier se ušklíbl. "Štěkáte totiž na špatný strom. Přece se říká, že holky víc drbou. Ptejte se spíš Rachel, ne?" Tom obrátil oči v sloup. Proč si dělat naděje… "Nemáte lepší téma k diskuzi? Třeba ten dnešní ples?"
"Ples?" opakoval Xavier překvapeně a Lex ho poplácal po zádech. "Jo, ples, hochu. Je předvečer všech svatých, ne? Máme ples."
Tom se ušklíbl. "Kdybys nebyl tak zaujatý rozebíráním mého milostného života…"
"Tak já se musím hájit. Donedávna žádný nebyl, takže je to velká změna a…"
"Pozor na to," zasmál se Dylan. "Jinak to bude vypadat že na Rachel žárlíš…"
Xavier na něj zděšeně vytřeštil oči. "Jako že bych byl teplej? To ani náhodou, ze mě tady homosexuála dělat nebudeš!" Dylan a Lex se z jeho reakce váleli po zemi smíchy a Tom se pobaveně usmíval. "Dobrá, tak to bychom měli vyřešené," prohlásil pobaveně. "A s kým jdeš na ples? Že by s Bradfordem?" zeptal se a Lex a Dylan chytili záchvat na novo.
"To není vtipný," zamračil se Xavier. Alphard, který si právě k nim přisedl se po nich zmateně podíval. "Co je tak vtipného?"
Dylan se přestal svíjet smíchem na tak dlouhou dobu, aby stihl říct: "Xavier se nám konečně přiznal ke své pravé orientaci," načež se zase s Lexem začali tlemit. Alphard se se zvednutým obočím podíval na Toma. "Cože?"
Tom se uchechtl. "Řešíme tady kdo s kým půjde na ples…"
"A vymlouváme Xavierovi aby zval Bradforda!" skočil mu do řeči Lex.
"Co že ty se bavíš o plese?" zeptal se překvapeně Alphard. Teď uviděl Xavier svoji šanci si přisadit. "Vybere jakýkoliv téma jen abychom přestali probírat Rachel Summersovou. A jen tak mimochodem, na ples jdu s Gwen Stevensovou z Mrzimoru. S kým odejdu… to ví jen Bůh," zasmál se.
"Já jdu s Christinou McKenziovou," oznámil Lex. Pak se podíval pobaveně na Dylana. "A ty jdeš s Bradfordem?"
Dylan nasadil zklamaný výraz. "Rád bych, ale ten už jde s Cedrellou Blackovou…"
"Moment, Cedrella jde s Percym Greengrassem," namítl Alphard. "Možná budeš mít u Brada ještě šanci," zašklebil se na Dylana.
"To bych velmi zklamal… No dobře, nejdu s nikým, ok? Nikoho jsem nepozval," zamračil se. Čekal že si z něj kamarádi začnou dělat srandu, ale Alphard mu položil ruku na rameno. "Já jdu taky sólo," prohlásil. Pak se podíval na Toma. "Ty jdeš pravděpodobně s Rachel, že?" Tom pomalu zavrtěl hlavou. "Ne, rozhodli jsme se tam jít každý sám."
"A odejít spolu?" zeptal se pobaveně Xavier. "Když jsme u toho odcházení a vlastně i přicházení… Co tam k čertu budeš dělat s Christinou, Lexi? Co se stalo s Nathalií?" Lex pokrčil rameny. "Holky přicházejí a odcházejí. Máme pauzu."
"Pauzu by jste mohli mít kdyby jste spolu chodili," informoval ho suše Dylan. Lex si otráveně povzdychl. "Dobrá, vyjádřím to jinak. Rozhodli jsme se načas najít si jiné sexuální partnery."
Xavier zvedl obočí. "Na čas? Myslíš že to ještě dáte dohromady? Nebojíš se třeba že najde toho pravého a na bezduché šukání s tebou se vykašle?"
Lex mu věnoval uražený pohled. "Já náhodou šukám velmi oduševněle," prohlásil vážně a všichni kamarádi z toho dostali záchvat smíchu. Zamračeně se rozhlédl kolem. "Co je na tom tak vtipného?"

------------------------------------------------------------------

"Proč? Proč mě musel nechat?!" uslyšela Carolyn zrovna když společně s Raven vcházela do ložnice. Překvapeně se rozhlédla kolem - byl tam neuvěřitelný nepořádek, snad nic kromě nábytku nebylo na svém místě. Dveře skříní dokořán, šuplíky otevřené a jejich obsah vyházený na zemi. Po zemi se válely košile, trika, sukně, hábity, šaty a různé doplňky. Carolyn a Raven a tu spoušť hleděly s otevřenými ústy. "Co se tu proboha stalo?" zeptala se Raven. Otázka byla adresovaná Michelle, která seděla zhroucená u postele a Nathalii, která seděla na posteli u ní. "Nechal mě!" zavřeštěla Michelle. Carolyn a Raven se podívaly na Nathalii a ta pokrčila rameny. "Rozešla se se svým klukem," informovala je.
Carolyn a Raven se na sebe zaraženě podívaly. "Ona měla kluka?" zeptaly se obě najednou.
"Jo! Philipa!" zaječela Michelle a dala se do hlasitého pláče, ze kterého Carolyn rozbolela hlava. "To spolu ale nemohli chodit dlouho…"
"Prý od konce minulého roku," řekla Nathalia. Raven na ni vytřeštila oči. "Toho bych si snad všimla, ani já nejsem takový ignorant…"
"Podle všeho ji přesvědčil že bude lepší když to udrží v tajnosti…"
Raven se pohrdavě ušklíbla. Samozřejmě, jak jinak. Michelle nebyla ani náhodou z čistokrevné rodiny - její otec byl čaroděj z mudlovské rodiny a její matka byla mudla. Jestli ten Philip byl z nějaké vznešenější kouzelnické rodiny… "Moment, Philip Parkinson?" ujistila se. Měla na mysli černovlasého zmijozeláka, který byl sice velmi hezký, ale ještě víc namyšlený. U někoho jako byl on bylo lehké si představit že si bude s holkou z nečistokrevné rodiny klidně užívat, ale nikdy s ní nebude chtít být viděn na veřejnosti.
Michelle místo Nathalie plačtivě přikývla.
Raven obrátila oči v sloup. "A to sis myslela že by s tebou někam šel?" zeptala se pochybovačně. Michelle neodpovídala, ale vypadala naprosto zničeně.
Carolyn si povzdychla. "A co ten nepořádek tady? To má taky něco společnýho s tím klukem, nebo co?" Rychle přešla ke své skříni a zkontrolovala ji. Půlka věcí byla vyházená a ostatní ležely zmačkané na dně skříně. Naštvaně se otočila na Michelle. "A co je tohle?" zasyčela.
"Spletla jsem si skříň," škytla.
Carolyn k ní začínala přistupovat s čistě vražednými úmysly, když ji Raven chytila za ruku. "Nech ji být a pojď radši na hodinu. Ona to uklidí. Že ano, Michelle?" podívala se výhrůžně na spolubydlící. Ta na ně vytřeštila šedé oči. "Cože? To všechno? Ale…"
"Já dohlédnu na to, aby to udělala," přerušila ji Nathalia. "Můžete říct profesorům že Michelle není dobře a já se o ni starám?"
Raven a Carolyn souhlasily a pak se radši klidily z pokoje.
Raven zavřela dveře a zavrtěla hlavou. "Nechápu, jak může Nathalia vydržet mít takovou sestřenici. Stejně starou, ve stejné koleji a navíc tak otravnou jako je Michelle…"
"Je pravda že kdybych to měla takhle s Christinou, asi bych se zbláznila," zamumlala souhlasně Carolyn. Raven se na ni zvědavě podívala. "Jak na tom vy dvě vlastně jste?" zeptala se. Carolyn se na ni ostře podívala a Raven obrátila oči v sloup. "Já vím, nic mi do toho není," povzdychla si.
Carolyn se ušklíbla. "Tahleta věc s přátelením ti vůbec nejde," poznamenala. Raven se kysele ušklíbla. "Je to tak vidět? Ani se nedivím že jsem v tom strašná, ještě nikdy jsem to nezkoušela."
"Tak proč teď?" zeptala se Carolyn lehkým tónem. Raven se zamyslela a pokrčila rameny. "Nejspíš jsem usoudila, že spřátelit se s někým kdo má míň přátel bude snazší… Navíc klidně se div ale jsi mi sympatičtější než Michelle."
Carolyn se ušklíbla. "Bože i ty jsi mi sympatičtější než Michelle. Je jen málo lidí, kteří by byli horší než ona…"
"Například Raddle a tvoje sestra?"
Carolyn pokrčila rameny. "Například."

----------------------------------------------------------

"Dobrá, pro dnešek to už můžete zabalit," prohlásil Křiklan mrzutě. "Vypadá to, že z vás stejně nic kloudného takhle pár hodin před plesem nevytáhnu…" Všichni si hromadně oddychli, nikdo se dnes nedokázal soustředit. Každý se buď zaobíral svými problémy s plesem, nebo je probíral se sousedem. Až na jednu dvojici, která celou hodinu zatvrzele mlčela. Tom se podíval na Carolyn a znovu se dal do balení svých věcí. O čem by taky s ní měl mluvit. Maximálně o tom jak pomáhá Xavierovi a on o ní básní kudy chodí. Dost ho to štvalo.
Carolyn se podívala na Toma. Sice spolu pomalu dokázali spolupracovat, ale jejich komunikace opravdu vázla. Kolikrát zkazili lektvar jen kvůli tomu, že jeden druhému neoznámil že tam nějakou přísadu už přidal. Xavier sice tvrdil, že Tom je v pohodě, ale ona s ním zas tak moc nesouhlasila. Ušklíbla se. Kdyby Xaviera neznala, myslela by si, že se ji snaží sbalit. Domlouval si s ní doučování snad každý týden a to nejen doučování přeměňování ale i jiných předmětů. Často používal dvojmyslné výrazy a nějak podezřele často na ni sahal.
"Jdeš na ples se Simmonsem?" ozvalo se najednou. Překvapeně vzhlédla a chvíli jí trvalo,že jí došlo, že na ni opravdu promluvil Tom Raddle.
"Co je tobě do toho?"
Tom pokrčil rameny. "Jen že bys měla jít radši se Simmonsem, protože Xavier je zabraný - jde s Gwen Stevensovou."
Lhostejně pokrčila rameny. "No a? Co mě je do toho s kým jde Xavier?"
"Kdyby sis náhodou myslela že to vaše "doučování" je nějaký způsob jak tě…"
Carolyn se rozesmála, ale hned radši zmlkla, protože zachytila Křiklanův podrážděný pohled. "Zbláznil ses?" zašeptala směrem k Tomovi stále pobaveně. "Myslíš že se mi Xavier líbí, nebo co? Tak mi dovol vyvést tě z omylu. Xaviera doučuju jen proto že to potřebuje…"
"Xavier?" ušklíbl se sarkasticky Tom. "Viděla jsi někdy jeho vysvědčení? Ten žádné stálé doučování nepotřebuje."
To Carolyn na chvíli zarazilo, ale ne na dlouho. "Požádal mě abych mu něco vysvětlila a tak jsem to udělala. Nehledej za tím žádný záminky. A radši by ses měl připravovat na ples, abys na Rachel Summersovou udělal dojem."
Tom zvedl obočí. "Nejdu na ples s Rachel."
V Carolyniných očích problesklo škodolibé pobavení. "Aha, tak proto si domluvila že půjde s Philipem Parkinsonem." Nikdy by nevěřila že se jí bude hodit něco z toho co jí Michelle řekla, ale kupodivu ano.
Tomova tvář potemněla. "To je lež," zasyčel.
Carolyn se na něj přeslazeně usmála. "Myslíš? No, však všichni uvidíme s kým se tam nakonec ukáže…"
S těmi slovy si dala do tašky poslední učebnici a vyšla z učebny.
"Vy jste spolu mluvili?" zeptal se překvapeně Dylan, který kolem něj procházel.
"Bohužel," zavrčel Tom a vyrazil hledat Rachel.
To ale nebylo tak lehké jak se mohlo zdát. Našel sice její spolubydlící, ale ty tvrdily, že Rachel si vyžádala speciální povolení aby mohla dnes po škole ještě do Prasinek nakupovat na dnešní ples. Tom zaskřípal zuby. Chtěla se před ním schovat, nebo co? Ať je to jakkoliv, nepomůže jí to. Nikoho nechá aby si z něj dělal srandu, pomyslel si když mu její spolubydlící rovněž sdělily, že Rachel se na ples chystá jít s Parkinsonem. Jednou toho namyšleného frajera zabije.

--------------------------------------------------

"S kým jdeš na ples?" zeptala se Michelle, která se už dala tak dohromady, že dokázala říct větu bez toho aby se rozbrečela. Carolyn s překvapením zjistila, že otázka byla směřována na ni. Chvíli uvažovala že bude Michelle prostě ignorovat, ale pak si to rozmyslela. Mluvit s ní ji snad nezabije… "S nikým, jdu sama," odpověděla tedy.
Michelle jí věnovala udivený pohled. "Jak to? Slyšela jsem, že Daniela pustili z ošetřovny už před týdnem."
Carolyn zavřela oči. "Jo, já to slyšela taky," řekla tiše. Opravdu o tom jenom slyšela, protože Daniela ani jednou od té doby co ho pustili nezahlédla. Možná se jí vyhýbá… Povzdychla si a pokrčila rameny. Co s tím může dělat…
"Předpokládám správně, že ten povzdych znamená že bys s ním jít chtěla?" ozvala se Raven, která stála u skříně a kriticky si prohlížela její obsah.
Carolyn trhla rameny. "Vždyť je to jedno. Sakra zapomněla jsem si koupit nové společenské šaty," zabručela a podívala se na své šaty. Michelle se ušklíbla. "Budeš vypadat jak něčí chudá příbuzná. To by si nevzala na sebe ani moje babička. A to má ta ženská příšerný vkus," zhodnotila je. Carolyn se zamračila a naklonila hlavu. Ani kdyby přimhouřila oči, nevypadaly by ty šaty dobře. Kupovala jí je Helena, takže nevypadaly hezky ani jako nové, ale teď po třech letech to byla katastrofa. Nebyla si vůbec jistá jestli by je ještě zapnula. Navíc růžová byla vybledlá, šedá začínala nabírat barvu která se šedé už moc nepodobala… Najednou Carolyn něco přistálo na hlavě. Zamračeně se na to podívala. "Co to je?"
"Šaty," oznámila jí Nathalia ironicky. "Mám jedny navíc, měly by ti být…" Carolyn se překvapeně zadívala na Nathaliiny lesklé černé šaty, které loni tolik obdivovala. "Chceš mi je půjčit?" ujišťovala se šokovaně.
"Ne, chci abys s nima vytřela podlahu," obrátila Nathalia oči v sloup. "Jasně že ti je chci půjčit, proč myslíš že bych je po tobě jinak házela? Navíc se mi víc líbí ty moje nové," řekla a ukázala na jasně červené šaty doplněné šálou stejné barvy.
"Ty na sebe opravdu chceš přitáhnout pozornost," poznamenala Raven pobaveně. "Lexovi budou všichni…"
"Do háje s Lexem," ušklíbla se Nathalia. "S ním tam nejdu. Ten kretén jde s Christinou…"
"Dala mu druhou šanci?" zeptala se posměšně Carolyn. "Vím že spolu loni spali, ale nenapadlo mě že si to budou chtít zopakovat…"
Nathalia pokrčila rameny. "Není v tom tak špatnej, ani jí to nemám za zlý," prohlásila a Raven vyprskla smíchy. "Zajímavý jak se ti tvoji kluci rozebírají. Christina Lexe Stewarta a Carolyn Xaviera Elseyho…"
"Nikoho si nerozebírám," namítla Carolyn a Nathalia se na ni tázavě podívala. "Máš něco s Xavierem?" zeptala se zaraženě.
"Ne, nic s ním nemám, Raven si vymýšlí. Jen mu někdy pomáhám s učením, to je všechno." Nathalia skepticky zvedla obočí. "S učením? Děláš si ze mě srandu? Znám tři lidi, kteří by nikdy nepotřebovali doučování a to jsi ty, Tom Raddle a Xavier Elsey."
Carolyn chvíli váhala, ale pak pokrčila rameny. "Pleteš se, každému by se občas hodilo doučování. Xavier o mě vůbec nemá zájem, opravdu. Na ples jde s Gwen Stevensovou…"
"Cože? S tou slepicí?" vyprskla Nathalia. "Jak může… No nevadí," řekla a zhluboka se nadechla aby se uklidnila. Oči se jí zvláštně zatřpytily a ona si sedla k zrcadlu aby si udělala účes. "Nezáleží na tom s kým tam jde. Důležité je s kým odejde," zamumlala.
Carolyn přimhouřila oči. "Nathalie, nemyslím si že je dobrý nápad, abys…Lex je…"
"Lex ať si klidně užívá s tvou sestrou. Já se budu bavit tak, jak já sama uznám za vhodné," ušklíbla se Nathalia a Carolyn bezradně pokrčila rameny. Jak myslí…

----------------------------------------------

"Společenský hábit je tak divná věc…" zamumlal Lex a prohlížel se v zrcadle. "Aspoň že je to černobílý," zabručel.
Dylan se ušklíbl. "Přiznej se, líbíš se sám sobě."
Lex zvedl obočí. "Že by to bylo tak poznat? Hele nemel mi tady kraviny. Jak jsou na tom Tom s Xavierem?"
"Ti přece šli radši k Alphardovi, zapomněls?"
Lex se zmateně zamračil. "Vlastně si pamatuju nějaké mumlání a narcistickém bastardovi který nenechá lidi ani v klidu se převlíknout… To bylo myšlené na mě?" zeptal se překvapeně.
Dylan nevěřícně zavrtěl hlavou. "Ví vůbec Christina jaký jsi idiot?"
"Nevím, proč?" pokrčil Lex rameny. "Stejně toho nikdy moc nenamluvíme…"

------------------------------------------

"Vždyť je to neuvěřitelně trapný, jít tam sama," zakňourala Michelle.
"Nejdeš tam sama, jdeš s námi," namítla Nathalia. "Páry dělají jenom ti zatracení čistokrevní kteří tam jdou se svýma snoubenkama nebo holkama se kterýma se prostě nebojí ukázat se na veřejnosti… Nebo tam chodí jako Lex, který si chce s Christinou jen zase užít," dodala jízlivě.
"A co jako Xavier?" nadhodila Raven. Nathalia se zlověstně usmála. "Xavier mě chce pořádně naštvat."
Carolyn zvedla obočí. "Já myslela že jste se rozešli už před rokem…"
Nathalia zavrtěla hlavou. "To ne, nikdy jsme spolu nechodili. Jen jsme spolu spali."
"Aha, tak to jo. Hned je to logičtější," zamumlala Carolyn sarkasticky. Začíná se to zajímavě vyvíjet, pomyslela si. Snad tam bude nějaký alkohol…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Peyton - homosexuál nebo hetero?

Homosexuál 45.5% (5)
Heterosexuál 54.5% (6)

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 5. července 2012 v 19:28 | Reagovat

Super kapitolka, i když se tam toho vlastně moc nedělo. :-D Super, jak Tom žárlí ... 8-) A těším se na plesovou kapitolku :-P

2 Yuuky Yuuky | 5. července 2012 v 20:23 | Reagovat

No prostě naprostá paráda, ;) ;) a ještě věčí že je ta kapča tak rychle.. :D :D  nevím co dál dodat... Nemůžu se absolutně dočkat další kapitolky... :D ;-) jsem strašně zvědav jak ten ples dopadne a kdo skym skončí a taky naco cheš vědět jestli bude Peyton heterouš nebo homouš... D :D

3 Rico Rico | Web | 5. července 2012 v 21:10 | Reagovat

Lex je hroznej vůl:D A Tom se se zrzkou nevídá, oni spolu jen spí :D Teda spíš souloží, ale to je jedno :D Aaa málem jsem se počůrala smíchy jak z Xaviera udělali gaye:D Chudák :D Lex prej, že se s Nathalii rozešli :D spíš ona ho poslala k čertu :D "Já náhodou šukám velmi oduševněle," - tak z týhle věty jsem se smíchy sesunula pod stůl :D Xavier básní o Carolyn? Takže on nepotřebuje žádný doučování, hmm zajímavé. Začíná se to zaplétat :D To se mi líbí :D A ještě víc se mi líbí naštvaný Tom :D Och zdá se to jen mě nebo je Michelle opravdu naprostá...všechny slova, kkterá mě napadají se sem nehodí. Aaa já tu holku miluju, fakticky Nathalie je větu od věty lepší :D Miluju její sarkastické připomínky a odpovědi :D Prejje zajímavý jak se ti tvý kluci rozebírají :D Chudák holka, co se škádlívá to se rádo mívá...Je mi jí líto, asi k tomu pitomcovi něco cítí. :D:D:D Prej narcistickej bastard :D to sedí :D
To ne prej my spolu nikdy nechodili, jen jsme spolu spali. Aha hned je to logičtější :D:D:D No tak tahle kapitola se mi stopro líbila víc, než ta předchozí :D Ikdyž bych brala přídavek :D

4 Lia Lia | 6. července 2012 v 7:37 | Reagovat

No teeeeda...Xavier ;-), tak to som zvedava, co sa z toho vykluje, aj ked on mi ani nepride, zeby sa mu Carolyn pacila, ale skor ako nejaka tajna spojka :-D medzi C a T. 8-) Ale nie, kazdopadne zaujimave zistenie, sa to pekne zamotava a Rachel? POtvorka jedna, presne k Tomovi sekne :-P a Carolyn a D. hmm....neviem, cakala som, ze pojdu spolu, ale kedze nejdu, tak sa tam na plese stretnu, hodia rec, zatancuju si spolu, alebo sa pohadaju 8-) . Aj ked mne sa D. paci, tak ja by som bola za tanec a rozhovor 8-)

5 Ami Ami | Web | 7. července 2012 v 21:22 | Reagovat

Ach jo... Jsem teď u dědy a sedím s ním a rodičema v obýváku a potají si čtu xD Křením se tady jako... hm... Křen na poli? Tak fajn, nejsem tak vtipná jako kluci...
Ale kvůli téhle větě jsem musela předstírat záchvat kašle xD "Já náhodou šukám velmi oduševněle,"
Ta mě rozsekala...

6 55 55 | 8. července 2012 v 11:06 | Reagovat

člověk se vrátí a 3 kapitoly najednou :-P Xavier je celkem sympatický :-D a Rachel by mohla být zajímavá postava.. pro Toma geniální :-D

7 rainy*** rainy*** | 8. července 2012 v 12:46 | Reagovat

celkom sa mi páči tempo, ktoré si nahodila v pridávaní kapitoliek, totiž...poviedka sa mi dostala pod kožu :-)
len ma mrzí, že v nej bolo málo Daniela... :D :D
hmm.. a Xavier... s tým som nerátala... tešíím sa na pokračovanie!!! dúfam, že čoskoro pribudne :-)

8 Catrina Catrina | 9. července 2012 v 19:17 | Reagovat

Děkuju za kapitolu. Moc se těším na další a doufám, že na plese vážně bude alkohol, protože jak je známo boří zábrany. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama