Začátek - těžká volba

23. září 2007 v 13:40 | Tinka |  Dcera profesora Moodyho
V každé povídce čtu jak se nějaká holka potkala ve vlaku s Lily...tak jsem se to rozhodla trochu pozměnit. Co říkáte mé verzi?

Clarissa seděla v kupé vlaku a koukala se z okna. Dnes jede do Bradavic ,čarodějné školy o které toho tolik slyšela. Prarodiče do ní celé prázdniny hučeli že se musí dostat do Zmijozelu. Potom za ní přijel táta a říkal že chce aby šla do Nebelvíru. Nejraději by šla do Mrzimoru nebo Havraspáru. Každý do ní hučí kam chce aby se dostala. Ale co chce ona na tom snad nezáleží?Nejraději by jim zařvala do obličeje že žádné čarodějné školy nepůjde a že se odstěhuje za mámou. Tu viděla v létě jenom jednou. Máma byla milá a nebyla tak puritánská jako prarodiče.
"Můžem si sem sednout?" ozvalo se ode dveří. Clar se otočila a uviděla drobnou blondýnku s bledým obličejem. Za ní postávala jí velmi podobná černovláska. Obě měly chladné šedé oči ale ty blondýnčiny byly snad o něco málo vřelejší.
"Nemusíš se ptát kam si můžem sednout a kam nemůžem ,Cisto. Každý nám musí uvolnit místo. Máme protekci. Stejně tohle bude nějaká mudlovská šmejdka." pravila s úšklebkem černovláska.
"Nemusíš každého posuzovat hned podle vzhledu ,Bello." pokárala mírně blondýnka černovlásku. Ta to ignorovala.
"Tak schválně. Jak se jmenuješ?!" vypálila na Clar.
"Jordaniová." odsekla Clar naštvaně nesnášela když o ní někdo mluvil jako byt tady nebyla.
"Jordaniová? Neznám žádné Jordaniovi v kouzelnickém světě. Jsi mudlovská šmejdka ,co?"
"To teda nejsem. A musíš mít dost malý přehled když neznáš Jordaniovi. Neříká ti něco jméno Dylis Jordaniová?" Clar se třásla vztekem. Ona se nenechá urážet. To tedy ne.
"Neznám." odsekla černovláska.
"Ale znáš. Přátelí se s naší matkou." ozvala se blondýnka. Černovláska se na ni překvapeně obrátila.
"Starobylý rod. Stejně jako Blackovi." vysvětlila blondýnka.
"Vy jste Blackovi?" zeptala se se zájmem Clar. O Blackových už lecos slyšela. Byli to smrtijedi.
"Jo. Já jsem Narcissa a tohle je Belatrix." představila je blondýnka.
"Ty se tak snadno přátelíš ,Cisso." podotkla jízlivě Belatrix. Narcissa ji ignorovala nerada se se sestrou hádala.
"Jedeš do prváku?" zeptala se Cissa Clar. Ta jen němě přikývla.
"Jak se vlastně jmenuješ jménem?" zeptala se Bella po chvíli. Vypadalo to že si na Jordaniovou už zvykla.
"Clarissa Margaret."
"Dlouhý jméno. Nemá nějakou zkratku?" ušklíbla se Bella.
"Clar. Mají jména Belatrix a Narcissa nějakouo zkratku?"oplatila jí to Clar.
"Belatrix je Bella a já jsem Cissa." odpověděla Cissa.
"To už je kratší." poznamenala Bella a tiše zaklela když kolem nich prošli dva chlapci. Oba měli uhlově černé vlasy ale ten jeden je měl na zátylku tak rozježené jak to jen bylo možné a navíc měl brýle.
"Krvezrádná mudlomilná svině." zamumlala Bella tiše.
"Kdo?" zeptala se překvapeně Clar.
"Ten černovlasej nerozcuchanej ,náš bratránek Sirius." vysvětlila Cissa.
"Vůbec bych se nedivila kdyby nešel do Zmijozelu. Je to slaboch." utrousila Bella.
"Dáte si něco milánkové?" ozval se přívětivý hlas staré paní která prodávala jídlo.
"Ne a zalez ty jedna motácká nicko. Nevidíš že tě tady niko nechce?" vajela na ni Bella. Clar se skoro až vyděsila z výrazu její tváře. Byl skoro šílený. Tehdy si Clar uvědomila že Bella by klidně zabíjela. Stará paní se zatvářila pořádně šokovaně a vycouvala z kupé. Bella se za ní vítězně dívala.
"Nesmíš se bát promluvit. Tihle motáci jsou méněcenní. Nejsou hodni pobývat v naší společnosti. Ve společnosti čistokrevných čarodějů." poučila Bella Clare ktrá na ni nevěřícně zírala. V těch chvílích kdy byla s mámou se naučila ctít staré lidi. Ale Bella to nedělala. Nevěděla co si z toho má vybrat. Cissa si včimla jaký má v tom zmatek a raději změnila téma.
"Jak se těšíš do Bradavic?" zeptala se mile.
"Ujde to." odpověděla stručně Clar.
"Do jaké koleje by ses chtěla dostat? My půjdeme samozřejmě do Zmijozelu." řekla Bella a podívala se na Clar. Clar byla zase jednou v úzkých. Nechtěla se bavit o kouzlech.
"No ,třeba do Zmijozelu…" začala váhavě Clar ale Bella ji přerušila.
"Výborně! Tak vítej mezi námi." zvolala a objala Clar kolem ramen. Clar z toho doteku zamrazilo. Bylo to jako by ji objala ledová kra.
Krajina za okny ubíhala a obloha začínala tmavnout. Za chvíli měli dorazit. Společně s Bellou a Cissou už převlečené čekaly až zastaví. Vlak nejdřívě začal prudce brzdit a pak se skřípěním zastavil. Clar která právě vycházela z kupé zakopla a padala dopředu. Zachytil ji nějaký kluk. Když se narovnala ,podívala se do nádherných kouřových očí.
"Díky." zašeptala. Kluk jen s úsměvem kývnul. Když se za nimi ozval hlas Belly oba s sebou trhli.
"Nech Clar na pokoji a nesahej na ni těmi svýma krvezrádnýma prackami!" zahřměl její hlas. Teprve teď když si ho Clar pečlivě prohlédla poznala že to je Sirius Black ,Cissin a Bellin bratranec.Ten jakmile si uvědomil že drží Bellinu kamarádku ji pustil jako by měla vzteklinu a odkráčel.
"Vždycky sahá na to co nemá." zamumlala si Bella.
"Ne ,tak to nebylo. Jen jsem zakopla a on mě chytil…" z Bellina pohledu Clar poznala že nemá pokračovat protože potom bude v jejích očích stejně vinná jako Sirius. Clar sklesle zmlkla. a společně s Cissou a Bellou vyšla z vlaku. Tam už na ně čekal chlap velký jako hora a se zarostlým obličejem. malá bystrá očka se na ně však navzdory děsivému vzhledu usmívala. Bella mu věnovala jeden zhnusený pohled a odvrátila se od něj jako by jí bylo na obtíž ho vidět. Clar to nechápala ale jen pokrčila rameny. Spolu s ostatními prváky se vydali k Bradavicím. Tam už čekala profesorka s přísným výrazem a na tváři a pevně staženým drdolem.
"McGonagalka. Je to taková stará baba…" pošeptala Bella Clar.
"Milí žáci. Za chvíli pro vás přijdu a moudrý klobouk vás rozdělí do čtyř kolejí. Jsou to Nebelvír ,Mrzimor ,Havraspár a Zmijozel. Tak tady počkejte." řekla ,vešla do místnosti a zavřela za sebou dveře. Kolem lítali duchové. K nim se snesl jeden který měl hábit potřísněný krví.
"Krvavý baron." stačila Cissa Clar pošeptat než k nim přiletěl.
"Tak tady máme Blackovi. Letos jste tady jen dvě?" zeptal se Krvavý baron s kdákavým smíchem.
"Jen dvě kdo by stály za řeč. Je tu jeden který si jméno Black vůbec nezaslouží." pronesla Bella jasným hlasem aby ji všichni slyšeli. Její oči nešly Siria a hněvivě se do něho zapíchly.
Krvavý baron se na Siria podíval a zakýval hlavou. Pak se zase rozesmál.
"Jak milé." řekl jízlivě a přeletěl k dalšímu prvákovi ,k chlapci s bledým obličejem a blond vlasy. Ale už mu nestačil nic říct protože se otevřely dveře a vešla profesorka McGonagalová.
"Pojďte zamnou." pobídla je a za všeobecného jásotu vešli do síně. McGonagalová se postavila na stupínek. V ruce držela dlouhý pergamen který teď rozevřela a začala číst.
"Allegrová Hannah!" sebevědomá blondýnka nakráčela ke klobouku a sedla si na stoličku. Klobouk si narazila na hlavu. Klobouk chvíli přemýšlel. Pak se ozval výkřik:
"Mrzimor!" dívka sklesle zamířila ke stolu Mrzimorských. Bylo vidět že takhle si to nepředstavovala.
"Blacková Belatrix!" zavolala McGonagalová. Černovláska po Clařině boku zamířila ke klobouku. Ten hned jak se dotknul její hlavy zaječel:
"Zmijozel!" U cisty se opakovalo to samé. Snad s tím rozdílem že klobouk trošku zaváhal. Clar viděla jak si Cissa něco mumlá. Z jejích rtů bylo možné odezírat slovo Zmijozel. Tolik si přála se rodině zavděčit.
"Black Sirius!" zavolala McGonagalka. Sirius nervózně kráčel ke klobouku. Když klobouk zakřičel: "Nebelvír!" zhluboka si oddychnul. Belatrix ho propalovala vraženým pohledem.
"Evansová Lilian." Lily Evansová byla zařazená do Nebelvíru. Pak bylo ještě několik jmen když…
"Jordaniová Clarissa Margaret!" zavolala McGonagalka. V sále to stichlo. Narozdíl od Belly oni nepředstírali že tohle jméno neznají. Clar na sobě cítila Blackův zkoumavý pohled. Raději přešla ke klobouku a narazila si ho aby nikoho neviděla. V hlavě se jí ozval slabý hlásek.
"Hmm Jordaniová? Tebe je těžké zařadit. U tebe se můžu snadno splést. Tak kam bys chtěla?
"Je mi to jedno. Je mi to jedno." opakovala Clar. A opravdu. Teď jí to bylo jedno. Hlavně aby byla konečně pryč od tohohle nerváku.
"Tak tobě to je jedno? Ale to by nemělo. Mám dvě možnosti kam tě zařadit. Ale je to tak půl na půl. No ,možná tady něco má víc než půlku...Tak to zkusíme. Pro dnešek to bude-
"Zmijozel!!" klobouk zavřeštěl jako pominutý. Clar si oddechla. Má to za sebou. Okamžitě odložila klobouk a běžela si sednout k Belle a Cisse. Na svých zádech však cítila Blackův pohled který ji dost znervózňoval…
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alix Alix | 23. září 2007 v 18:16 | Reagovat

no hezká povídka a konečně někoho napadlo, že nebude nebelvírčanka .... takže verze je bez chyby :o)

2 Anči Anči | Web | 24. září 2007 v 14:37 | Reagovat

Je to pěkný, ale máíš to tam nějak dvakrát!:)

3 pantherka pantherka | Web | 10. prosince 2007 v 16:11 | Reagovat

hezký :p

4 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 12. srpna 2008 v 16:15 | Reagovat

Hm.. Dcera Moodyho.. to může být hodně zajímavé.. :) Rozhodně jdu číst dál. :)

5 Moony Moony | Web | 8. srpna 2010 v 14:39 | Reagovat

Moody se nezná, takovou dceru =)) škoda ale že je ve Zmijozelu =)) Moodyho dcera se Srtijedy, to tatínek nebude mít radost :D

6 Sirius Sirius | 28. září 2012 v 14:39 | Reagovat

Ach jo tak je ve Zmijozelu doufám že se v ní Moudrý klobouk spletl.Sem zvědavá jak na to bude Pošuk Moody reagovat asi z toho že je dceruška ve Zmijozelu zrovna radost mít nebude! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama